Neohodnoceno

Sezam neloupaný

Sezamové semínko je považováno za nejstarší koření na světě. Je výborným zdrojem organického vápníku, fosforu a hořčíku. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
210 Kč / kg
Kategorie: Potraviny
Položka byla vyprodána…

Sezamová semínka lze považovat za nejzdravější semena vůbec! Sezam obsahuje vysoké množství vápníku, hořčíku a fosforu. Je velmi prospěšný k prevenci a léčbě osteoporózy a zlomenin kostí, chrupavek a zubů. Vysoký obsah vitaminu B1 a B3, hořčíku a fosforu zajišťuje pozitivní vliv na nervovou soustavu. Sezam je vhodným doplňkem stravy pro sportovce, studující, ale i těžce pracující a je nepostradatelný při léčbě onemocnění srdce a krevního oběhu. Pravidelné užívání sezamu zvyšuje imunitu a zlepšuje látkovou výměnu. Podobě jako len je i sezam velmi prospěšný pro těhotné a kojící ženy. ALERGENY: Produkt obsahuje sezam a může obsahovat stopy skořápkových plodů a arašídů.

  • Alergeny: produkt obsahuje sezamová semena a může obsahovat podzemnici olejnou (arašídy), skořápkové plody
  • Složení: loupaná semena sezamu 100%
  • Skladování: Skladujte v suchu při teplotě nejvýše 22 °C a relativní vlhkosti nejvýše 70 %.
Nutriční hodnoty na 100g:
Energetická hodnota (kJ/kcal) 2642/631
Bílkoviny (g) 20
Tuky (g) 61
Z toho nasycené mastné k. (g) 9
Sacharidy (g) 12
Z toho cukry (g) 0,5
Sůl (g) 0,12

Zaměřujeme se na výrobu stravy pro ty, kteří mají ze zdravotních důvodů zvýšené požadavky na skladbu potravin. Vyhledávají nás také vyznavači zdravého životního stylu. V naší výrobně na rozhraní Čech a Moravy ve městě Jihlavě vytváříme produkty z oblasti makrobiotické, racionální a bezlepkové stravy. Naše výroba čítá bezlepkovou a celozrnnou pekárnu, dražovnu, velkoobchodní sklad a balírny.

Nehledíme prvořadě na cenu, ale naší prioritou je kvalita potravin. Vytvořili jsme stovky originálních receptur, které jsme dokázali uvést na trh i s patřičnými certifikáty a atesty. Jako jedni z mála máme například oddělenou balírnu na bezlepkové potraviny. Důsledně dodržujeme podmínky všech úřadů i atestací.

Zpět do obchodu