Neohodnoceno

Olivový olej extra panenský - Arbequina

Za studena lisovaný olivový olej ze Španělské rodinné firmy.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno (0,005 kg)
Značka: Lozano Červenka
330 Kč / kg
Kategorie: Potraviny
Položka byla vyprodána…

 V ústech sladká ovocná chuť s příjemně aromatickým zakončením. Olej pochází vždy z poslední sklizně. Chuť se každým rokem mění s ohledem na počasí, kvalitu sklizně apod., základní charakteristika zůstává neměnná.

Arbequina je odrůda ovocné, jemně nasládlé chuti, jejíž použití je spíše ve studené kuchyni. Její plody jsou malé, ale obsahují velké množství oleje. Z tohoto důvodu se tato odrůda využívá hlavně na výrobu olivového oleje, ale malá část sklizně se používá i na nakládané olivy, které najdete v naší nabídce.

Její lahodná chuť se dobře kombinuje s rajčaty, vejci, rybími pokrmy nebo jen tak jednoduše s pečivem.

Země původu: Španělsko

Extra panenský olej Lozano Červenka se vyrábí v andaluském podhůří Sierra de Segura, u bran národního parku Cazorla Segura a Las Villas, v provincii Jaén. Olivové háje naší rodiny k dnešnímu dni čítají 24 000 stromů, což znamená celkovou produkci přes 300 000 litrů extra panenského olivového oleje ročně.  Náš extra panenský olivový olej se získává výhradně za studena, a to z olivovníků, z nichž některé jsou více jak 100 let staré. Pochází navíc z oblasti, kterou odborníci považují za jednu z nejlepších.

Zpět do obchodu