Neohodnoceno

Čočka velkozrnná

Čočka velkozrnná patří neodmyslitelně k tradiční české kuchyni. Velké uplatnění má především v polévkách nebo jako příloha k uzeninám. Čočka je vysoce energetická a výživná luštěnina, která obsahuje jen málo tuku.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Značka: FOODISH s.r.o.
60 Kč / kg
Kategorie: Potraviny
Položka byla vyprodána…

Čočka velkozrnná je u nás nejznámějším a nejpoužívanějším druhem čočky. V poměrně malém množství suché čočky najdeme bohaté množství vitaminů a minerálů. Dodá tělu značné množství rostlinné bílkoviny, stopových prvků, minerálních látek a také železa, což ocení zejména vegetariáni a vegani. Dokáže skvěle zasytit bez zbytečných kalorií.

Návod na přípravu: 

Přebranou a propláchnutou čočku namočíme na min. 2 hodiny do studené vody. V téže vodě uvaříme doměkka (běžně 20-30 minut). Solíme dle chuti před úplným změknutím. 

Průměrné nutriční hodnoty na 100 g výrobku (v surovém stavu)

Energetická hodnota

1348 / 322

kJ / kcal

Bílkoviny

25

g

Sacharidy                   

53

g

- z toho cukry

4,1

g

Tuky                     

1,1

g

- z toho nasycené mastné kyseliny 

0,1

g

Sůl

0,02

g

Vláknina

3,5

g

 

Země původu: Kanada

Naše záruka kvality

Jsme menší česká firma složená z nadšenců do řemesla. Mezinárodní obchod je pro nás denní chléb. Specializujeme se především na zdravou výživu, nejvíce luštěniny, obiloviny a výrobky z nich. Suroviny u nás balíme a zboží dodáváme pro B2B a B2C pod značkou Arax, která je již od roku 1997 synonymem pro kvalitní a cenově dostupné potraviny.

V zájmu kvality a bezpečnosti potravin máme zaveden certifikovaný systém IFS Food a řízení kritických bodů (HACCP), které nám napomáhají držet vysoký standard kvality.

Naše poslání

Přinášet lidem vynikající výrobky s nejlepším poměrem ceny a kvality, se snadnou dostupností pro co nejširší okruh zákazníků. Podporovat zdravý životní styl a posilovat vitalitu nás všech i budoucích generací. Naše motto je „chutně jíst, zdravě žít.“

Zpět do obchodu