Neohodnoceno

Mýdlový sliz

Předpřipravená směs na výrobu mýdlového slizu jako ekologická varianta pro praní prádla

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Značka: Mýdla od Kiki
140 Kč / ks
Kategorie: Drogerie a kosmetika
Položka byla vyprodána…

Strouhat vytvrdlou kostku mýdla na praní je těžká řehole, kterou znají všichni ti, kdo si doma vyrábějí mýdlový sliz. Strouhat mýdlo v době jeho zrání je jen o malinko snazší. Mýdlo na praní je díky velkému obsahu kokosového oleje nejtvrdší z mýdel, která vyrábíme. Rozhodli jsme se proto, že pro vás připravíme balíčky, s nimiž vám tato příprava odpadne. A když už předpřipravené balíčky, tak proč rovnou nepřipravit vše, co je k výrobě mýdlového slizu potřeba. Balíček tak kromě strouhaného mýdla na praní navíc obsahuje i prací sodu. Odpadá tak cesta do drogerie pro její nákup. Oproti postupu výroby popsanému v článku Mýdlový sliz můžete přeskočit přípravu surovin a rovnou začít výrobou mýdlového slizu.

 

Obsah balení dobře rozmíchejte v 5 litrech teplé vody. Použitá vodu nesmí být horká či vroucí, jelikož by narušila reakci mýdla a prací sody. Pro rozmíchání využijte nejlépe cílovou nádobu s dostatečným objemem pro skladování mýdlového slizu. → V průběhu dne občasně promíchejte nejlépe tyčovým mixerem. Ten se oproti normálnímu promíchání například vařečkou osvědčil o poznání více jako podporující reakci. → Již v průběhu dne a pak dál přes noc probíhá reakce mýdla a prací sody, kdy se tvoří mýdlový sliz a směs postupně houstne. → Do druhého dne by měla být směs hustá a relativně kompaktní. → Doplňte spíše chladnější vodou do požadované hustoty a směs opět dobře promíchejte. Rozředit lze až na 10 litrů mýdlového slizu, což při 250ml dělá 40 pracích dávek. V případě potřeby lze přidat éterický olej pro ovonění směsi.
Vzhledem k zastoupení kyseliny citronové není vhodné pro praní vlny a hedvábí.

Výsledný mýdlový sliz pak v požadované nádobě také na stinném místě.
V průběhu doby je možné, že se bude lehce oddělovat vodní složka od gelu. Proto je potřeba čas od času směs opětovně promíchat.
Balení skladujte v suchu a temnu do teploty 25°C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.
Při zasažení očí: Několik minut vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování.
Při požití: Pokud se necítíte dobře, kontaktujte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO nebo kontaktujte lékaře.

Základní principy definující naši práci jsou především ruční malovýroba s důrazem na samotné výrobky, barvy a vůně přirozené surovinám, užitný vzhled výrobků a balení v přírodních materiálech.

Každý jednotlivý výrobek nám projde mnohokrát přes ruce a může tak hrdě nést označení „rukodělný“.

Zpět do obchodu