Neohodnoceno

Brahmi, bylinný prášek

Brahmi má v pudrovém stavu světlou, šedozelenou barvu.

Skladem (0,696 kg)
Značka: Nopooshop
750 Kč / kg

Složení

Brahmi 100%

Nálev a chuť byliny

Brahmi má v pudrovém stavu světlou, šedozelenou barvu. Po rozmíchání ve vodě získáte mléčně zakalený nápoj hořké, bylinné chuti. Vůně je travnatá.

 

Původ byliny

Není divu, že je Brahmi tak populární. V překladu totiž její jméno údajně znamená „kosmické vědění“. Kdo by ho nechtěl?

Píše se také, že jak je stará ajurvéda, tak staré je Brahmi. Používá se snad 3 tisíce let a stále má na celém světě věrné příznivce. Kdybyste ho přitom na přirozených stanovištích v Indii hledali, museli byste se vybavit velkou pozorností a obrnit trpělivostí. Rostlinka je to nenápadná.

Bacopa brahmi (Bacopa monniera) se vyskytuje ve vlhkých až bažinatých nížinách Jižní Indie. Jde o nízkou bylinu s drobnými lístky, která pokrývá půdu zeleným kobercem, ne vyšším než 10 centimetrů. Kvete jemnými světle modrými kvítky. K životu vyžaduje vlhkost a vláhu, zásadní je také dostatečná výživa.

Brahmi se často přidává do kapslí, případně se z něj průmyslově vyrábí extrakt. Kdo ale hledá nejčistší formu této vzácné byliny, sáhne po prášku, který byl vyroben za přísných podmínek pouhým pomletím sušené hmoty. Jen tak je možné získat maximum cenných látek, které Brahmi nabízí.

Indické bylinné prášky pochází ze sklizně rostlin po celé oblasti Indie, jíly pak z Maroka či Francie.

V našem obchodě Nopooshop nabízíme čistě přírodní produkty určené zejména na vlasy a pokožku těla. Jedná se pouze o čisté indické bylinné prášky, které neobsahují žádná aditiva, pouze jemně pomletou bylinu. V nabídce také najdete přírodní jíly z různých oblastí světa, rovněž bez jakýkoliv aditiv, které dopřejí vašim vlasům a pleti tu pravou péči.  To vše pod naší vlastní značkou Pukky nature.

Pokud chcete dopřát svým vlasům a tělu tu nejčistší a nejpřirozenější péči bez jakýkoliv kompromisů, zkuste naše produkty.

Zpět do obchodu