Neohodnoceno

Čajová svíčka ze sojového vosku

Ručně vyrobená svíčka ze sójového vosku s bavlněným knotem.
Doba hoření: 4 - 4,5 hod.
Skladem (>5 ks)
25 Kč / ks
Kategorie: Doplňkové zboží
Přírodní sójová čajová svíčka - náplň
 
S bezobalovou náplní šetříte životní prostředí. Stačí ji totiž vložit do hliníkového kalíšku, který vám zůstane po vypálení čajové svíčky, nebo ještě lépe - přesně padne do našich skleněných svícínků
 
Proč dát tedy přednost svíčkám ze sójového vosku:
 
 • jsou z obnovitelných zdrojů
 • bez živočišných produktů, ropy
 • bez zápachu
 • bez žádných aditiv
 • s bavlněným netoxickým knotem
 • čistě a dlouho hořící
 • skvělé pro alergiky/astmatiky
 • veganské
 
Jaký používáme knot?
 • přírodní, bavlněný - ničím nenapuštěný
 • německé výroby
 • zastřihnutý na správnou délku, abyste si svíčku mohli ihned užívat
 • nezapomeňte, že knot u svíček z přírodních vosků je potřeba zkracovat po cca 2 hodinách pálení. Pokud je knot dlouhý, vytvoří se tzv. houba a svíčka nebude hořet správně
 
Všechny svíčky balíme do biologicky rozložitelných obalů.
 
Návod k použití: čajovku vložte do vhodného kalíšku, po vypálení a vychladnutí vyjměte plíšek a pak už jen znovu vložte novou náplň. Používáním jednoho stejného kalíšku šetříte přírodu. :-) NIKDY NEZAPALUJTE BEZOBALOVOU ČAJOVKU BEZ VLOŽENÍ DO KALÍŠKU.
 
Důležité info! Sójový vosk taje při nižších teplotách než ostatní vosky, nenechávejte je proto na přímém slunci a zejména v létě doporučuji po rozbalení balíčku hodit svíčky na chvíli do lednice. Při vysokých teplotách náplně neposílám, aby vám nepřišel jen mastný flek. :-)
 
Hmotnost: cca 16 g
Doba hoření: 4+ hod. 
Česká ruční výroba 
 

V roce 2015 jsem poprvé "čuchla" k vosku a výrobě svíček. V té době se mi nejlépe pracovalo hlavně s palmovým voskem, učila jsem se na něm. Chvíli poté jsem se však zamilovala do toho sójového, který u nás v ČR ještě nebyl tak známý. A tato láska vydržela až doteď, plus se k ní přidal ještě vosk kokosový a slunečnicovo-olivový.

První výrobky nemá cenu komentovat, každý nějak začíná :-D A ani po letech praxe, zkušeností, pokusů a omylů se člověk nemůže přestat učit, pokud chce lidem nabízet kvalitní a bezpečné produkty.

Postupem času jsem se zaměřila na čajové svíčky z přírodních vosků, protože ty mi na trhu chyběly. Jenže když jsem si uvědomila, kolik odpadu po čajovkách zůstává, osvítilo mě a zrodily se Soyovky - čajovky v recyklovaných kalíšcích a chvíli poté bezobalovky (náplně). A tímto "reuse/recycle" heslem se spolu se sestrou, která patří do týmu, řídíme doteď a snažíme se této myšlence věnovat do detailů, takže s tím souvisí i rozložitelné obaly, použité krabice i výplně pro odesílání balíčků apod.

 

Snažíme se stále přicházet s něčím novým a inovovat odvětví výroby svíček tak, aby se minimalizoval odpad při jejich pálení. Kromě bezobalových náplní čajových svíček u nás najdete i velké, 110g náplně do plechových nádob, nebo předpřipravený voňavý slunečnicovo-olivový vosk, který stačí roztopit ve vodní lázni/mikrovlnce a nalít do sklenice po vypálené svíčce.

 

Vyrábět jsem začala něco, v co 100% věřím. A věřím, že Soyovkám dáváte možnost být součástí vašich domovů právě z takových či hodně podobných důvodů. 

Zpět do obchodu