Neohodnoceno

Čajová svíčka z kokosového vosku

Ručně vyrobená svíčka z přírodního kokosového vosku, sójového vosku s bavlněným knotem. 
Doba hoření: 3 - 4 hod.
Skladem (>5 ks)
25 Kč / ks
Kategorie: Doplňkové zboží
Čajové svíčky z přírodního KOKOSOVÉHO vosku
 
Jsou:
  • ekologické, z obnovitelných zdrojů
  • bez živočišných produktů, pesticidů
  • zářivě bílé, bez zápachu
  • bez aditiv
  • s bavlněným netoxickým knotem
  • čistě a dlouho hořící
  • skvělé pro alergiky/astmatiky
 
Ve složení převažuje kokosový vosk, avšak kvůli jeho konzistenci musí být smíchán s jiným, tvrdším voskem - v tomto případě s rostlinným sójovým voskem.
 
Bezobalová náplň šetří životní prostředí, je tzv. eco-friendly. Stačí vložit do hliníkového kalíšku, který vám zůstane po vypálení čajové svíčky, nebo ještě lépe - přesně padne do skleněných svícínků
 
Složení: přírodní kokosový vosk, sójový vosk, bavlněný knot
Doba hoření: 3 - 4 hod. (dle typu kalíšku/počtu zapálení), hmotnost cca 15 g
 
Důležité info! Kokosový vosk taje při nižších teplotách než ostatní vosky, nenechávejte je proto na přímém slunci a zejména v létě doporučuji po rozbalení balíčku hodit svíčky na chvíli do lednice. Při vysokých teplotách náplně neposílám, aby vám nepřišel jen mastný flek. :-)

V roce 2015 jsem poprvé "čuchla" k vosku a výrobě svíček. V té době se mi nejlépe pracovalo hlavně s palmovým voskem, učila jsem se na něm. Chvíli poté jsem se však zamilovala do toho sójového, který u nás v ČR ještě nebyl tak známý. A tato láska vydržela až doteď, plus se k ní přidal ještě vosk kokosový a slunečnicovo-olivový.

První výrobky nemá cenu komentovat, každý nějak začíná :-D A ani po letech praxe, zkušeností, pokusů a omylů se člověk nemůže přestat učit, pokud chce lidem nabízet kvalitní a bezpečné produkty.

Postupem času jsem se zaměřila na čajové svíčky z přírodních vosků, protože ty mi na trhu chyběly. Jenže když jsem si uvědomila, kolik odpadu po čajovkách zůstává, osvítilo mě a zrodily se Soyovky - čajovky v recyklovaných kalíšcích a chvíli poté bezobalovky (náplně). A tímto "reuse/recycle" heslem se spolu se sestrou, která patří do týmu, řídíme doteď a snažíme se této myšlence věnovat do detailů, takže s tím souvisí i rozložitelné obaly, použité krabice i výplně pro odesílání balíčků apod.

 

Snažíme se stále přicházet s něčím novým a inovovat odvětví výroby svíček tak, aby se minimalizoval odpad při jejich pálení. Kromě bezobalových náplní čajových svíček u nás najdete i velké, 110g náplně do plechových nádob, nebo předpřipravený voňavý slunečnicovo-olivový vosk, který stačí roztopit ve vodní lázni/mikrovlnce a nalít do sklenice po vypálené svíčce.

 

Vyrábět jsem začala něco, v co 100% věřím. A věřím, že Soyovkám dáváte možnost být součástí vašich domovů právě z takových či hodně podobných důvodů. 

Zpět do obchodu