O nás

Jak vznikla Šumperská Špajzka

V Šumperku jsme dlouhodobě postrádali obchod, kde bychom si mohli nakoupit kvalitní produkty od lokálních výrobců a hlavně bez zbytečných obalů. Spoustu věcí se dá sehnat bez obalu v komerčních obchodech, ale nikde je tu nenajdete na jednom místě. Nápad se založením bezobalového obchodu se tedy přímo nabízel, ani jsme nad ním dlouho nemuseli přemýšlet.

Doufáme, že vytvoříme v Šumperku místo, kde nakoupíte co nejvíce potravin, kosmetiky a drogerie do vlastních nádob od lokálních dodavatelů, bez obalu, i za rozumnou cenu.

Kdo jsme jak nás napadlo založit obchod?

Jmenujeme se Míša a Filip a kromě toho, že nás letos čeká svatba, se po 7 letech ve velkoměstě vracíme zpět do rodných končin, do Šumperka. Protože máme blízko k přírodě nejenom jako cestovatelé, ale také její ochránci, začali jsme v Praze nakupovat výhradně v bezobalových prodejnách. Snažili jsme se předcházet vzniku odpadu v naší domácnosti, až se pro nás z trendu Zero Waste (tedy minimum odpadu) stal náš životní styl.

Míša si vzala do hlavy myšlenku, že jestli se má přestěhovat do Šumperka, bude muset založit takový obchod, kde budou moci dál nakupovat bez obalu. Celý obchod pofrčí její zásluhou, bude stát za příspěvky na facebooku, instagramu, webu, za jednáním s dodavateli, ale i za prodejním pultem.

Michaela Valentová

Zakladatelka obchodu

Filip celou myšlenku založení obchodu bez obalu s radostí podporuje. Míše pomáhá se vším, co je potřeba. Vzal si na starost tvorbu a správu webu, technické a další vybavení prodejny. Občas ho potkáte i v prodejně za pultem nebo při doplňování produktů ze skladu do prodejny.

Filip Valenta

Web designer a pomocná síla